Knjizare

Tisak

Ustanove i organizac...

Ispis statistike od 10. 3. 2014.

ER2=S2

TutoDys

NeedSport

Ambasadori uključivanja i raznolikosti Erasmus+ programa i Europskih snaga solidarnosti

Osnovna škola Josipa Matoša dobila je čast postati ambasadorom uključivanja i raznolikosti Erasmus+ programa i Europskih snaga solidarnosti u 2022. godini. Naša uloga je promovirati uključivanje osoba koje se suočavaju s preprekama ili imaju manje mogućnosti pristupiti obrazovanju i osposobljavanju te programima za mlade i na taj način pridonijeti stvaranju jednakih mogućnosti za sve članove društva.
Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) prijaviteljima projekata i korisnicima Erasmus+ programa i Europskih snaga solidarnosti kroz savjetovanja i radionice nudi podršku u uključivanju osoba s manje mogućnosti u projekte, a osobama s manje mogućnosti nastoji olakšati sudjelovanje u aktivnostima. Također, poticaj snažnijem uključivanju daje i putem mreže od 12 ambasadora uključivanja i raznolikosti.
Više o ambasadorima uključivanja i raznolikosti možete pronaći na web stranicama AMPEU https://www.mobilnost.hr/.../upoznajte-12-ambasadora.../
Naša škola je dosad uspješno provela sedam Erasmus+ projekata kroz koje smo obogatili iskustva učenika i učitelja te pokazali kako smo, unatoč preprekama koje još uvijek postoje u društvu oko nas, važan i vrijedan dio zajednice. Sa svakim projektom doprinijeli smo uključivanju i raznolikosti te nas je AMPEU prepoznala kao promicatelja jednakih mogućnosti za sve članove društva.
Za dodatne informacije o mogućnostima Erasmus+ programa i Europskih snaga solidarnosti pratite školsku web i Facebook stranicu ili nam pošaljite upit jer Erasmus+ obogaćuje živote i širi vidike 🙂

objavio: Dejana Varnica   datum: 25. 4. 2022.