Knjizare

Tisak

Ustanove i organizac...

Ispis statistike od 10. 3. 2014.

ER2=S2

TutoDys

NeedSport

Projekt Dunav

Za učenike od 5. do 8. razreda ove su godine školskim kurikulumom predviđene aktivnosti vezane za tehničko-informatičko područje s obzirom da učenici s teškoćama u razvoju u redovnom školskom planu i programu nemaju informatičku naobrazbu koja im je neophodna za svakodnevni život. Kako bi  uspješnije došli do zadanog cilja odlučili smo sve aktivnosti objediniti kroz jednu temu prikladnu za naš zavičaj -„  Dunav“ . Započeli smo s upoznavanjem osnova informatičke pismenosti . Učenici su naučili osnovne dijelove računala, pisanje jednostavnih tekstova u Wordu (pjesme i tekstovi o Dunavu), ispisivanje tekstova,  korištenje elektroničke pošte (slanje maila) , pregledavanje mrežnih i društvenih stranica . Sve to smo provodili na satu hrvatskog jezika, izvannastavnim aktivnostima i satu razrednika. Pregledavanjem različitih mrežnih stanica i traženjem podataka o Dunavu otkrili smo jedan film o Dunavu kojeg smo  zajedno pogledali. Saznali smo kojim državama Dunav protječe kroz priču od izvorišta ka ušću upoznavajući floru i faunu toga puta. U Gradskoj knjižnici u Vukovaru gđica Vanja Sabo dočekala nas je sa poučnom prezentacijom o Dunavu te smo pronašli puno knjiga o Dunavu koje smo čitali i koristili za naše zidne novine. Šetnjom pored Dunava od luke do ušća Vuke u Dunav upoznali smo se s aktivnostima koje su povezane s rijekom ( ribolovom, riječni prijevoz robe, sportskim aktivnostima na vodi – veslanje). Sve ono što smo vidjeli i što nam se svidjelo pokušali smo i  nacrtati. Na satu prirode i društva upoznali smo se sa putem Dunavom od izvorišta do ušća. Kako bi bolje zapamtili taj put smo nazvali „ Put od Crne šume do Crnog mora“, te smo izradili i prigodan plakat.Na satu glazbene kulture naučili smo pjevati pjesmu Rastao sam pored Dunava, te smo naučili osnovne korake valcera Na lijepom plavom Dunavu. Predzadnja aktivnost bila je vožnja brodom po Dunavu koja nas je posebno oduševila.Kraj našeg putovanja i druženja s Dunavom završili smo uz kolač Dunavski valovi kojeg smo pravili s namirnicama koje smo kupili u trgovini prema receptu pronađenom na internetu.

Priloženi dokumenti:
DSCN5440.JPG (1.07 MB)

objavio: Maja Papst Milanović   datum: 18. 5. 2015.

« Travanj 2024 »